Vatandaşın akın ettiği tatil beldelerinin nüfusları 1 milyona yaklaştı

DENEME
Read Time:1 Minute, 6 Second

Yasakların kalkmasıyla birlikte Bodrum’un nüfusu 1 milyonu aştı. Yasakların kalkmasıyla birlikte normalleşme dönemine giren vatandaş soluğu Bodrum’da aldı. Pandemi döneminde 700 bin nüfusa sahip Bodrum, yasaklar kalkınca 1 milyona yaklaştı.
ARAÇ TRAFİKLERİ OLUŞTU 1 temmuz’dan itibaren başlayan normalleşmeyle birlikte vatandaşlar arabalarıyla sahil kenarları ve turistlik yerlere gitmek için yola koyuldu. Bodrum’un girişinde kilometrelerce araç trafiği oluştu. İlçenin yolları ve sahiller bu kadar kalabalığa alışık olmadığı için bazı zorluklar, aksaklıklar yaşanmakta.
OTELLER DOLDUBodrum Otelciler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu Üyesi Alişir Şahin, 1 temmuzdan beri yerli ve yabancı turistlerin Bodrum’a geldiğini ifade ederek, "Yeni normalleşme süreciyle birlikte insanlar Bodrum'a gelmeye başladı. Özellikle trafik çok fazla yoğun oluyor. Adım adım ilerleniyoruz trafikte bunun için Bodrum'a gelecek olan yerli turistler özellikle havayollarını ya da otobüsleri kullansınlar. Stresten kaçan turistler trafikte büyük bir stres yaşıyor. Yetkililer bir an önce umarım buna bir çözüm bulur. 1 Temmuz'dan itibaren ise trafik iyice yoğunlaştı, sahiller doldu oteller dolmaya başladı" dedi.
BODRUM'DA CİDDİ BİR YOĞUNLUK OLUŞTU25 yıllık turizmci Geylani Dursunoğlu otellerin yavaş yavaş dolduğuna dikkat çekerek, "Bodrum'da ciddi bir yoğunluk oluştu. Hem iç pazar, hem dış pazar 1 Temmuz itibariyle yoğunluk oldukça arttı. Rezervasyonlar oldukça hızlı gelmeye başladı. Şimdiden bayram hazırlıklarına başladı. Dolu dolu bir bayram geçireceğiz" dedi.
 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post Kanada’da Müslümanların yaşadığı evde çıkan yangında 7 kişi vefat etti
Next post Altın fiyatlarında neler bekleniyor?