Varlık Barışı’nda 6 ay daha süre

DENEME
Read Time:49 Second

Konuya dair karar Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'deki bugünkü sayısında çıktı. Karara dair yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının Türkiye'deki banka veya aracı kurumlara bildirilmesine ilişkin süre 6 ay daha uzatıldı. Bahsi geçen süre bugün bitecekti. Belirlenen tarihe kadar mallarını bildiren gerçek ve tüzel kişiler, söz konusu mallarını serbestçe kullanma imkanına sahip olabilecekler.
KREDİLERİN KAPATILMASI İÇİN 6 AY SÜREDiğer yandan söz konusu malların, yurt dışında bulunan banka veya finansal kurumlardan kullanılan ve kanuni defterlerde kayıtlı olan kredilerin kapatılmasında kullanılması için tanınan sürenin de 6 ay daha uzatılması imkanı sağlandı.
KANUNİ DEFTERLERE KAYIT İÇİN DE 6 AY SÜREGelir veya kurumlar vergisi mükelleflerince sahip olunan ve Türkiye'de bulunan ancak kanuni defter kayıtlarında yer almayan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları ile taşınmazların vergi dairelerine bildirilmesine ilişkin sürede de 6 ay uzatmaya gidildi. Bu varlıkların, dönem kazancının tespitinde dikkate alınmaksızın kanuni defterlere kaydı için de 6 ay daha süre tanındı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post LGS’de tercih tarihleri belli oldu
Next post Yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği LGS sonuçları açıklandı