Son dakika haberi: Kabine toplantısı başladı!

DENEME
Read Time:2 Minute, 33 Second

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması planlanıyor.. Pazar günü ve yasaklar….

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı NATO Liderler Zirvesi sebebiyle geçtiğimiz hafta yapılamayan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün 15:30’da Beştepe’de toplandı.


Toplantının en önemli gündem maddesini 22 Haziran daha sonra uygulanacak yeni kademeli normalleşme takvimi oluşturacak. İç ve dış gelişmelerin yanı sıra NATO Liderler Zirvesinin sonuçlarının değerlendirileceği toplantıda Erdoğan, yaptığı görüşmelerle ilgili kabineyi haber verecek.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda kapsamlı brifing vereceği toplantıda yeni kararların alınması planlanıyor.
SAATLERE ESNEME
1 Haziran’da yürürlüğe giren kademeli normalleşme ile hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00’den sonra uygulanması, pazar günlerinin ise tamamen engelleme kapsamına alınması kararlaştırılmıştı. Beştepe’de bugün yapılacak kabinede olay sayılarındaki düşüş ve aşılama çalışmalarındaki artışa bağlı olarak pazar günü uygulanan kısıtlamaların cumartesine benzer şekilde esnetilmesi seçeneği tartışılacak.
Görüşmede hafta içi saat 22.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik saatlerin ötelenmesi de ele alınacak başlıklar içinde.
AÇIK ALANDA MASKE
toplantıda aşılamanın 30 yaşa kadar inmesi ve yaygınlaşmasıyla beraber açık alanlarda maske zorunluluğunun mesafe kuralına uymak şartıyla kaldırılması da mevzuşulacak.
Bu kapsamda olay sayılarındaki düşüşe paralel olarak önümüzdeki dönemde avm’lerin yanı sıra dolmuş, otobüs, metro şeklinde toplu taşıma çalgılarında ve hastanelerde maske takılma zorunluluğunun devam etmesi ancak park, bahçe, meydan gibi açık alanlarda maske kural 21 Haziran 2021 – 18:21
Son dakika haberi: Kabine toplantısı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması umut ediliyor.. Pazar günü ve yasaklar….
Son dakika haberine nazaran, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Toplantıda 22 Haziran sonrası için yeni normalleşme adımları mevzuşulacak. Aşılama hızı ve vaka sayısındaki düşüşe gore açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması ile pazar günü ve hafta içi gece sokağa çıkma kısıtlamasının esnetilmesi en önemli gündem maddeleri… İşte detaylar…

1

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı NATO Liderler Zirvesi nedeniyle geçtiğimiz hafta yapılamayan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün 15:30’da Beştepe’de toplandı.
2

Toplantının en önemli gündem maddesini 22 Haziran daha sonra uygulanacak yeni kademeli normalleşme takvimi oluşturacak. İç ve dış gelişmelerin yanı sıra NATO Liderler Zirvesinin neticelarının değerlendirileceği görüşmede Erdoğan, yaptığı görüşmelerle ilgili kabineyi haber verecek.
3

sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda kapsamlı brifing vereceği görüşmede yeni kararların alınması planlanıyor.
4
SAATLERE ESNEME

SAATLERE ESNEME
1 Haziran’da yürürlüğe giren kademeli normalleşme ile hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00’den sonrasında uygulanması, pazar günlerinin ise tamamen kısıtlama kapsamına alınması kararlaştırılmıştı. Beştepe’de bugün yapılacak kabinede olay sayılarındaki düşüş ve aşılama çalışmalarındaki artışa bağlı olarak pazar günü uygulanan engellemelerın cumartesine benzer şekilde esnetilmesi seçeneği tartışılacak.
5

görüşmede hafta içi saat 22.00’de süregelen sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik saatlerin ötelenmesi de ele alınacak başlıklar içinde.
6
AÇIK ALANDA MASKE
toplantıda aşılamanın 30 yaşa kadar inmesi ve yaygınlaşmasıyla beraber açık alanlarda maske zorunluluğunun mesafe kuralına uymak şartıyla kaldırılması da mevzuşulacak.
7

Bu kapsamda vaka sayılarındaki düşüşe paralel olarak önümüzdeki dönemde avm’lerin yanı sıra dolmuş, otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarında ve hastanelerde maske takılma zorunluluğunun devam etmesi ancak park, bahçe, meydan gibi açık alanlarda maske kaideının esnetilmesi öngörülüyor.
8
TURİZMCİYE KDV MÜJDESİ

TURİZMCİYE KDV MÜJDESİ
toplantıda Erdoğan’ın “müjdesini vereceğiz” söylediği turizmcilere sağlanan KDV desteği süresinin uzatılması da mevzuşulacak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next post İçişleri’nden normalleşme genelgesi!