Kıraathanelerde oyun yasağı kalktı mı? Kahvehanelerde oyun oynamak yasak mı?

DENEME
Read Time:1 Minute, 2 Second

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni normalleşme dönemine günler kala merak edilen sorulara yanıt aranıyor 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni normalleşme dönemi ve kalkan yasaklar araştırılmaya devam ediliyor. 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren ülkemizde uzun zamandır uygulanan koronavirüs kısıtlamalarının çoğunda hafifleme olacak. Aşılamanın artması ve vaka sayılarında yaşanan düşüş kısıtlamalarla ilgili yeni kararları beraberinde getirdi. Peki, kahvehanelerde oyun yaasağı kalktı mı? Kıraathanelerde oyun oynamak yasak mı? İşte detaylar…
Kahvehanelerde Oyun Yasağı Kalktı Mı?İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan Temmuz genelgesinde yer alan ilgili maddede, ' Kahvehane, kıraathane gibi kağıt, taş oyunlarının oynandığı iş yerlerinde söz konusu oyunların oynanmasına/oynatılmasına dair söz konusu kısıtlamalar 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren sona erdirilecek ve oyun oynanmasına/oynatılmasına müsaade edilecektir' ifadeleri yer aldı. Bakanlığın bu genelgesi kapsamında kahvehaneler ve kıraathanelerde 1 Temmuz tarihinden itibaren oyun yasağı kaldırılacak ve oyun oynamak serbest olacak.
1 Temmuz'da Hangi Yasaklar Kalkacak?Koronavirüs tedbirleriyle ilgili alınan yeni kararlar kapsamında 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren kalkacak olan yasakları aşağıda bulabilirsiniz.
– Şehirlerarası seyahat kısıtlamaları ile toplu ulaşımı kapsayan yasaklar kaldırıldı
– Hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasakları tümüyle kaldırıldı
– Toplu taşımalarda yaş sınırı kaldırıldı
– Müzik kısıtlaması 24.00'a çekildi.
– HES kodu uygulaması devam edecek ve yaygınlaştırılacak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post Covid geçirenler 6 aydan önce aşı olabilecek mi?
Next post Elazığ’da deprem!