İçişleri Bakanlığı’ndan yeni genelge! 6 ülkeye uçuşlar durduruldu

DENEME
Read Time:1 Minute, 8 Second

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni genelge gönderildi. '1 Temmuz 2021 Sonrası Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu genelge kapsamında 6 ülkeye uçuşlar durduruldu.  8 maddeden oluşan genelge kapsamında Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'dan gelen uçuşlar durdurulurken, Birleşik Krallık, İran, Mısır ve Singapur'dan ülkeye gelen kişilerden ise Türkiye'ye girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu OCR test raporu ibrazı talebinde bulunulacak. 
Bakanlık'tan Yeni Genelgeİçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine '1 Temmuz 2021 Sonrası Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu yeni bir genelge gönderildi. Söz konusu genelgede, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yazılan yazı ile diğer ülkelerde salgının seyrinde yaşanan gelişmeler de göz önünde bulunduruldu ve 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren sınır kapılarında uygulanması gereken tedbirlere ilişkin önerilerin İçişleri Bakanlığı'na iletildiği bilgilerine yer verildi. 
Yeni Varyantlara Vurgu YapıldıBakanlık genelgesinde, yeni varyantlara vurgu yapılırken bazı ülkelerde salgının seyrinde yeniden tırmanış gözlemlendiği belirtildi. Bu süreçte Sağlık Bakanlığı'ndan gelen öneriler doğrultusunda tüm hava, kara, deniz ve demir yollarında 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren belirtilen tedbirlerin hayat geçirilmesi istendi. 
6 Ülkeye Uçuşlar Durdurulduİçişleri Bakanlığı'nın genelgesi kapsamında Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'dan gelen uçuşlar bu konuda yeni bir alınıncaya kadar durduruldu. Bu kapsamda belirtilen bu ülkelerden Türkiye'ye doğrudan seyahat edilmesin izin verilmeyecek. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post AGD Başkanı Turhan YKS’yi değerlendirdi
Next post Mafya, siyaset, savaş; Chicago!