Bilim insanlarından yeni araştırma: Aspirin kansere karşı etkili

DENEME
Read Time:48 Second

Cardiff Üniversitesi'nden bir grup bilim insanı tarafından sürdürülen araştırmada, ağrı kesici olarak bilinen Aspirin'in kanser hastalarında diğer tedavilerin yanında kullanılmasının önemli sonuçlar doğurabileceği söylendi.
RİSKİ AZALTIP YAYILMAYI DURDURUYORAraştırmayı yapan bilim insanları, Aspirin'in hem ölüm riskini azalttığı ve bununla birlikte kanserin vücuda yayılımını da durdurmaya yardımcı olabileceğini belirlendi.
ASPİRİN-KANSER İLİŞKİSİAyrıca Aspirin'in kanser hastalarında etkin ve güvenli olduğu konusunda bir takım veriler elde edildiği ve bu verilere dayanarak Aspirin – kanser ilişkisinin dikkate alınması gerektiği öne sürüldü.
ARADA YÜZDE 20 FARK VAR50 yıldan fazla bir süredir Aspirin'in etkilerini araştıran Cardiff Üniveritesi Onursal Profesörü ve baş araştırmacı Peter Elwood, şu ifadeleri kullandı: "Kişide kanser teşhisi konulduktan sonraki herhangi bir zaman aralığında Aspirin kullanan kanser hastalarının, kullanmayanlara göre yüzde 20 oranla daha fazla hayatta kaldığını gördük."
118 ÇALIŞMA GÖZDEN GEÇİRDİDiğer yandan bilim insanları, araştırma kapsamında, daha önce yayınlanan, 18 değişik kanser türüne sahip 250 bin kişinin incelendiği 118 çalışmayı da gözden geçirdi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post Antalyalılara DEVA’yı anlattı
Next post Hazar Denizi’ndeki patlamayla ilgili SOCAR’dan açıklama: ‘Volkanik patlamanın ardından yangın çıktı’