Aşı randevusu nasıl iptal edilir? e-Nabız aşı randevusu iptal etme

DENEME
Read Time:1 Minute, 24 Second

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ülkemizde Ocak ayında başlayan ve tüm hızıyla devam eden aşılama ile ilgili merak edilen orulara yanıt aranıyor. Sırası gelen yaş ve meslek gruplarından aşı olmak isteyenler randevularını alarak aşılarını yaptırabiliyorlar. Peki, aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevusu nasıl iptal edilir? e-Nabız'dan aşı randevusu iptal edilir mi? İşte tüm detaylar…
Aşı Randevusu Nasıl Alınır?Aşı sırası gelen ve koronavitüs aşısını yaptırmak isteyen vatandaşlar MHRS ve e-Nabız üzerinden aşı randevusunu alabilir. T.C Kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra 'Aşı Randevusu' ekranı üzerinden aşı tercihi yapılabilir. Bu işlemin ardından hastane, tarih ve saat seçilir ve aşı rendevusu oluşturulur. 
ALO 182 Hattı'ndan Aşı Randevusu AlmaÖte yandan MHRS ve e-Nabız haricinden telefonla da aşı randevusu alınabilir. Randevularını telefonla oluşturmak isteyen vatandaşlar, ALO 182 hattını arayarak aşı randevularını oluşturabilirler.
Aşı Randevusu Nasıl İptal Edilir?Aşı randevusu alan ancak gidemeyecek olan kişiler ise e-Nabız üzerinden randevularını iptal edebilirler. Bunun için randevu geçmişi kısmındaki aktif randevularınızda yer alan aşı randevusunun yanındaki 'iptal et' butonuna tıklayarak iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Salgında Son Durum Ne?Aşılama programı hız kesmeden devam ederken sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere bazı tedbirlerin kalkacağı 1 Temmuz tarihinden itibaren başlayacak olan yeni normalleşme döneminden hemen önce Türkiye'deki son durum yakından takip ediliyor. Ülkemizde 28 Haziran 2021 tarihinde 5.283 yeni vaka tespit edildi ve bu rakamlarla birlikte ülkemizdeki toplam vaka sayısı 5.414.310'a yükseldi. Hastalık sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısına eklenen 58 kişi ile birlikte ise toplam vefat sayısı maalesef 49.634'e çıktı. Virüsü yenerek sağlığına kavuşanların sayısı ise 5.327 kişi artarak toplamda 5.280.558'e ulaştı. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post Barış Pınarı bölgesinde 2 PKK mensubu öldürüldü
Next post Fatih Altaylı’dan Ali Koç’a: Allah akıl versin