1 Temmuz’dan sonra düğünler kaç saat sürecek? Düğünlerde yiyecek içecek verilecek mi?

DENEME
Read Time:56 Second

Koronavirüs önlemleri özellikle düğünler ve Nisan törenleri için büyük engel olmuştu. 1 Temmuz sonrası artık Türkiye'de normalleşme süreci başlarken özellikle kısıtlamaların ne kadar gevşeyeceği merak edilmeye ve araştırılmaya başlandı. 21 Haziran tarihinde yapılan kabine toplantısında alınan kararlar İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir genelge ile paylaşıldı. Peki 1 Temmuz’dan sonra düğünler kaç saat sürecek? düğünlerde yiyecek içecek verilecek mi?
1 Temmuz’dan sonra düğünler kaç saat sürecek?Milyonlarca kişi tarafından büyük bir heyecanla beklenen 1 Temmuz Genelgesi İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı yeni normalleşme Genelgesi'nin içerisinde düğün nişan kına ve sünnet düğünü gibi organizasyonlar için de önemli maddeler bulunuyor. Yayınlanan genelgeye göre 1 Temmuz tarihinden itibaren düğün ve nişan törenleri şöyle olacak;
-Yiyecek/içecek ikramı yapılabilecek.­-Canlı müzik dahil olmak üzere müzik yayını saat 24.00’e kadar yapılabilecek.
­-Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan “düğün sırasında sosyal mesafenin korunamayacağı oyun, dans, halay ya da gösteri yapılmamalıdır” hükmü doğrultusunda, Sağlık Bakanlığınca bu konuda yeni bir tavsiye kararı alınıncaya kadar düğün ve nikahlarda ancak fiziki mesafe kuralına aykırılık teşkil etmeyecek şekildeki oyun, dans, halay ya da gösteriler yapılabilecektir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post Ebru hemşireden kahreden sözler!
Next post Kusursuz bir eş arayışında insanların ilgisini çeken özellikler